Tamara Gómez es proclama Campiona d'Espanya de Triatló Sprint a Roquetas de Mar.

Atletes de la Comunitat Valenciana es van desplaçar a la localitat d'Almeria per participar en les competicions del passat cap de setmana.

El 8 i 9 de juny es va celebrar el Campionat d'Espanya de Triatló Sprint i Aquatló a la localitat de Roquetas de Mar. Tamara Gómez, de l'Cidade de Lugo Fluvial, es va proclamar Campiona d'Espanya de Triatló Sprint després d'estar 3 temporades retirada de la competició . En el Campionat d'Espanya de Aquatló, Noelia Juan va quedar subcampiona.

TOP 20 dels participants de la Comunitat Valenciana en el Campionat d'Espanya de Triatló Sprint.

elit Femenina

1ª Tamara Gomez, Cidade de Lugo Fluvià

6ª Noelia Juan, CEA Beter

15ª Sonia Ruiz, CEA Betera

elit Masculina

4º Romaric Forques, Cidade de Lugo Fluvial

cadet Femení

5ª Lucia Navarro, Tragaleguas.org

6ª Sara Melitta Gimena, Tragaleguas.org

14ª Alejandra Segui, CEA Betera

16ª Paula Lizón, CT Arena Alacant

17ª Sofia de Orbe, CEA Betera

cadet Masculí

1º David Cantero, CT Huracan The Bike Run

3º Carlos Vizcaino, Club Esportiu Triaspe

6º Miguel Guzman, CT Huracan The Bike Run

12º Adrian Herrera, CT Huracan The Bike Run

15º Pau Gonzalez - Espresati, La 208 Triatló Club

18º Arnau Rosaleny, Tripuçol

Junior Femení

6ª Sara Alemany, Cidade de Lugo Fluvial

7ª Belen Sanchez, CT Arena Alacant

8ª Yaiza Saiz, Universitat d'Alacant

14ª Ana Rubio, Tripuçol

19ª Laura Benlloch, Tripuçol

Júnior Masculí

5º Jesus Jimenez, Tripuçol

6º Miguel Baidal, CT Arena Alacant

7º Christian Sanchez, La 208 Triatló Club

11º Luis Santos, Universitat d'Alacant

18º Alex Vanaclocha, Tripuçol

19º Javier Llopis, Cidade de Lugo Fluvial

Pòdiums Grups d'Edat Top 3

GE 20 -24 Femenina

1ª Irati Matas, CT Arena Alacant

3ª Cristina Roldan, CEA Betera

GE 20 -24 Home
1º Adrian Saez, Universitat Alacant

GE 25 -29 Femenina
3ª Maria de Haro, CD Adesavi Sant Vicent Triatló

GE 30 - 34 Masculí
1º Victor Benages, CT Huracan The Bike Run

2º Adrian Garcia, CT Huracan The Bike Run

GE 35 -39 Femenina
2ª Marta Noelia Lluch, Independent

GE 35 - 39 Masculí
3º Vicente Pamblanco, Tripuçol

GE 40 -44 Femenina
3ª Monica Sansano, La 208 Triatló Club

GE 50 - 54 Femenina
1ª Maria Luisa Guillem, SD Correcaminos

GE 55 - 59 Masculí

3º Carlos Ibañez Duurs Castello M -Motors

TOP 20 dels participants de la Comunitat Valenciana en el Campionat d'Espanya de Aquatló

elit Femenina

2ª Noelia Juan, CEA Betera

15ª Sandra Piera, CEA Betera

19ª Sonia Ruiz, CEA Betera

elit Masculina

13º Guillem Segura, CT Arena Alacant

20º Victor Benages, CT Huracan The Bike Run

cadet Femenina

4ª Lucia Navarro, Tragaleguas.org

6ª Alejandra Segui, CEA Betera

11ª Sara Melitta Gimena, Tragaleguas.org

12ª Paula Lizón, CT Arena Alacant

cadet Masculina

4º Pau Gonzalez - Espresati, La 208 Triatló Club

2º Miguel Guzman, CT Huracan The Bike Run

6º Arnau Rosaleny, Tripuçol

19º Adrian Herrera, CT Huracan The Bike Run

Junior Femenina

7ª Belen Sanchez, CT Arena Alacant

9ª Yaiza Saiz, Universitat d'Alacant

12ª Ana Rubio, Tripuçol

Júnior Masculí

2º Miguel Baidal, CT Arena Alacant

5º Christian Sanchez, La 208 Triatló Club
7º Jesus Jimenez, Tripuçol
8º Javier Llopis, Cidade de Lugo Fluvial

Grups d'Edat millors resultats en TOP 3

GE 30 - 34 Masculí
2º Bernardo Jareño, Club Triatló Villena

GE 35 -39 Femenina
1ª Marta Noelia Lluch, Independent

GE 35 -39 Home
3º Jose Luis Garcia, Tripuçol

GE 45 - 49 Masculí
1º Mario Rosell, Tripuçol

GE 50 - 54 Femenina
1ª Maria Luisa Guillem, SD Correcaminos

Notícies relacionades

Aquest lloc web fa servir galetes per que tingueu la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el seu consentiment per a l'acceptació de les esmentades galetes i l'acceptació de la nostra política de cookies, Premi l'enllaç per a més informació.plugin galetes

ACCEPTAR
Avís de cookies